MERKÜR 22 EKİM' DE AKREP BURCUNDA GERİ GİDİYOR

2013-10-21 03:38:00

21 Ekim Pazartesi

MERKÜR GERİ GİDİYOR

Astrolojide iletişimle ilişkilendirilen Merkür 22 Ekim günü gerilemeye başlıyor. Gerilemeye başlamadan önce iyice yavaşladığı için Merkür gerilemesinin etkileri 21Ekim’den itibaren hissedilir olacak ve geri gitme hareketi 10 Kasım’a kadar devam edecek. Merkür’ün geri gittiği dönemlerde genellikle, Merkür’le ilişkilendirilen konularda yani konuşma, haberleşme ve iletişim kaynaklı arızalar ve bozulmalar ortaya çıkabilir. Düşünceler eskiye dönük olur, yeni konularla uğraşmak veya yeni başlangıçlar yapmak genelde sorunlara neden olur.  Yolculuklarda aksamalar, gecikmeler ya da iptaller söz konusu olur. Eski kötü alışkanlıklara geri dönülebilir. Çalışma araçları sorun yaratabilir.  Akrabalar ya da komşularla bağlantılı sorunlar yaşanabilir. Yeni anlaşma imzalamak, yeni bir elektronik cihaz, ya da evcil hayvan satın almak, yeni bir işe başlamak ya da birini işe almak, yeni bir tanıtım ve reklam kampanyası başlatmak, bir yere ilk kez yolculuk yapmak, bu dönemde yapılması tavsiye edilmeyen şeylerdir. Ayrıca eski sağlık sorunları nüksedebilir. Daha önceden el-kol-omuz bölgesinde ve ayrıca, akciğer bölgesiyle sindirim sisteminde sorunlar yaşamış olanlar varsa, aynı sorunlarla karşılaşmamak için özellikle dikkat etmelidirler. Ev hayvanlarıyla ilgili sorunlarla da karşılaşılabilir.

Fakat bu gerileme döneminde yapılabilecek olumlu şeylerde vardır.  Bu süreçte yapılması en uygun olan şey, eskiden yarım kalmış konuları tamamlayıp bitirmektir. Bu günlerde yeni projelere başlamak yerine üzerinde uğraştığınız bir projenin eksikleri ile uğraşabilir, eskiden iş yaptığınız kişilerle çalışabilirsiniz. Gitmesi ertelenmiş bir yere gidebilir, ya da önceden gittiğiniz bir yeri tekrardan ziyaret edebilirsiniz. Ödenmemiş borçlar veya alacakların yeniden gündeme gelmesi, eski arkadaşlarınızla veya sevgilinizle buluşmak, uzun zamandır haber beklediğiniz kişilerden haber almak bu dönemde sık rastlanılan olaylardır.

 

GERİ GİDEN MERKÜR SİZİN BURCUNUZU NASIL ETKİLEYECEK?

KOÇ

22 Ekim’den itibaren eşiniz veya ortaklarınızla ilgili parasal kaynaklar konusunda yeni adımlar atmak isteseniz de Merkür’ün geri gitme hareketi yüzünden engellerle karşılaşabilirsiniz. Krediler, borçlar, vergilerle ilgili anlaşma ve görüşmeleri ertelemeniz gerekebilir. Sağlıkla ilgili gruplara bağlı işlemlerinizde sorunlar yaşanabilir. Çalışmalar zamanında yetişmeyebilir. Eskiden yapılan işlemleri tamamlamaya çalışabilirsiniz, ancak yeni başlangıçlardan kaçınmanız yerinde olur.

BOĞA

22 Ekim’de Akrep burcunda gerilemeye başlayacak olan Merkür’den alacağınız zorlayıcı etkiler evliliğiniz veya iş ortağınızla eski meseleler yüzünden çıkacak problemlere işaret ediyor. Her iki tarafta geçmişe takılı kaldığından, uzlaşmak mümkün olmayabilir. Yapılacak en doğru hareket duygularınıza kapılmadan, sabırla beklemek.

İKİZLER

22 Ekim’de Akrep burcunda gerilemeye başlayacak olan Merkür altıncı evinizi etkileyecek. Bu da günlük işlerinizde ve ilişkilerinizde yaşanacak sorunları işaret ediyor. Bu etki altında daha önce göz ardı edilen durumlar ortaya çıkarak sorunların nedenini oluşturabilir. Bu durum işle ilgili olabileceği gibi sağlığınızla ilgili de olabilir. Yine bu etki altında iş yeriniz veya çalışma arkadaşlarınızla ilgili daha önceden yaşanmış sıkıntılar yeniden karşınıza çıkabilir. İşlerinizin aksamasına neden olan bir ayrıntı ya da daha önceden başlayan ve pek önemsemediğiniz bir sağlık sorunu söz konusu olabilir. Bu günlerde yeni bir işe başlamak yerine yarım kalmış işlerinizi tamamlamaya çalışmalısınız.

YENGEÇ

22 Ekim’de Akrep burcunda gerilemeye başlayacak olan Merkür’den alacağınız etkiler şans oyunlarına olan ilginizi arttırabilir. Fakat Marstan aldığınız etkiler, şans oyunlarına fazla kendinizi kaptırmamanız ve spekülasyonlardan uzak kalmanız gerektiğini işaret ediyor. Sevdikleriniz, hobiler, spor, oyunlar, ilişkiler, ortaklık, kariyer ve hedefler söz konusu olduğunda, hiçbir yeni girişimde bulunmamalı, önceden başlanıp yarım kalmış işlerinizi tamamlamaya gayret etmelisiniz. Yine bu dönemde aşk ve eğlence hayatınız veya çocukları ile ilgili konularda geçmişte kalmış konular canlanabilir. Eski bir aşk hikâyesi yeniden sizi heyecanlandırabilir. Veya bu etki altında kendinizi daha keyifsiz ve mutsuz hissedebilir, sevilmediğinizi düşünebilirsiniz.  Mevcut aşk ilişkinizi veya çocuklarınızla ilgili konuları yeniden değerlendirebilirsiniz.

ASLAN

22 Ekim’den itibaren geri hareketine başlayacak olan Merkür, dördüncü evinizi etkiliyor. Merkür’ün ters etkisini en çok ev ve aile ile ilgili konularda hissedeceksiniz. Bu dönemde geçmişte aile içinde yaşanmış ve sizi hala rahatsız eden bir soruna çözüm bulabilir veya aile büyükleri ile olan ilişkilerinizi yeniden değerlendirebilirsiniz veya ev ve ailenizle ilgili daha önce göz ardı ettiğiniz bir durum ortaya çıkarak sorun yaşamanıza neden olabilir.

BAŞAK

22 Ekim’de Akrep burcunda gerileyen Merkür, üçüncü ev konularınızla ilgili size zorlanmalar getirebilir. Yakın çevre, akraba, kardeş, eğitim ve iletişim ile ilgili konularda iletişim bozuklukları, ilişki sorunları çıkabilir. Böylece yakın çevre ilişkilerinizi yeniden değerlendirebilirsiniz. Öte yandan uzun süredir devam eden sorunları çözme fırsatı da bulabilirsiniz. Ayrıca kardeş komşu gibi yakın çevrenizde bulunan biri ile ilgili sizden şimdiye kadar gizlenen şeyleri farkına varabilirsiniz.

TERAZİ
22 Ekim’de geri gitmeye başlayan Merkür ay sonuna kadar maddi konulara daha fazla odaklanmanıza neden olabilir. Fakat geri giden Merkür’ün etkisi işlerinizde gecikmelere ve aksaklıklara yol açabilir. Bu etki altında yeni başlayacağınız işleri bir süre ertelemenizde yarar var. . Öte yandan kişisel alanda yeni fırsatlara açıksınız. Özellikle geçmişte başlamış olduğunuz girişimleriniz olumlu sonuçlanabilir. Eski bir ilişkiniz veya para meseleniz yüzünden çok fazla kuruntu yapabilir ve endişe duyabilirsiniz.  Gizleme ihtiyacı duyabilir veya bazı şeylerin sizden gizlendiği duygusuna kapılabilirsiniz.

AKREP
22 Ekim’de burcunuzda geri gitmeye başlayan Merkür’ün etkisiyle iletişim konusunda bazı sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bu arada duygusallığınız artıyor. Alıngan ve anlayışsız bir tavır içine girebilir, hırs, tutku, kıskançlık gibi meseleler yüzünden karşınızdaki insanları üzebilirsiniz. Bu yüzden her türlü ikili ilişkinizde ve ortaklaşa yapacağınız anlaşmalarda tedbirli olmalısınız. Kişisel konularda ve kendinizi ön plana çıkartmak istediğiniz konularda Merkür’ün ters hareketi yüzünden zorlanabilirsiniz. Motivasyonunuz düşebilir ve kendinizi ifade etmekte zorlanabilirsiniz. Bu günlerde yeni girişimler yerine eski işlerinizle uğraşmak daha fazla yarar sağlayabilir. Uzun zamandır çözüm bekleyen konular bu dönemde çözüme kavuşabilir veya ihmalkârlık yüzünden yarım bıraktığınız konuları tamamlayabilirsiniz. Uzlaşma gerektiren konularda ise geçmişe takılı kalabilir, bu yüzden uzlaşmak mümkün olmayabilir. Yapılacak en doğru hareket duygularınıza kapılmadan mantıklı davranarak eski problemlerinizi çözümlemek.

YAY
22 Ekim’den itibaren Akrep burcunda gerilemeye başlayacak olan Merkür 12.ev konularını etkileyecek. İlişkileriniz ve parasal konularla ilgili eski endişeler ve sorunlar harekete geçebilir. Sanki bir şey sizi durduruyor veya her şey elinizin altından kayıp gidiyormuş bir duyguya kapılıyor olabilirsiniz. Harekete geçmek yerine biraz duraksamanız sizin yararınıza olacak. Bu süreçte yenilikler yapmak yerine eski işlerinizi tamamlamak çok daha olumlu sonuçlanabilir. Özellikle iletişim gerektiren konularda önceden yaşadığınız fakat bir türlü çözülemeyen sorunların çözümü için karşınıza fırsatlar çıkacaktır. Merkür geri hareket ederken yeni bir anlaşma yapmak olumsuz sonuç doğurabileceği gibi, yeni bir konuda harekete geçmek de sonradan pişmanlık duymanıza neden olabilir. En iyisi olayları kontrol etmeye çalışmak yerine akışına bırakmayı denemelisiniz.

OĞLAK
22 Ekim’den itibaren geri gitmeye başlayan Merkür sizi en çok sosyal çevreniz, dostluklarınız ve gelecekle ilgili beklentileriniz açısından etkileyecek. Sosyal ilişkilerinizde kendinizi ifade etmekte zorlanabilir veya eski dostluklarınızla ilgili konularla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Bu dönemde, eskiden kaçırmış olduğunuz fırsatlarla tekrar karşılaşabilir ve gelecek beklentilerinizi değiştirebilirsiniz. Yine bu dönemde dostluklar, organizasyon gibi konular yüzünden harcamalarınız artabilir. Yaptığınız veya katıldığınız organizasyonlarda gecikmeler ve aksiliklerle karşılaşabilirsiniz. Bu günlerde karşılaşacağınız eski dostlardan yarar göreceksiniz.

KOVA

22 Ekim’de geri gitmeye başlayacak olan Merkür ve Akrep burcunda ilerleyen gezegenlerden alacağınız zorlayıcı etkiler, iş hayatınızdaki yoğunluğu arttırabilir ve çok çalışabilirsiniz. Veya bir organizasyonun sorumluluğunu üstlenebilir, sorumluluğunu üstlendiğiniz kişiler yüzünden sorunlar yaşayabilirsiniz.  Kısacası, bu ay mücadele etmenizi gerektiren konular ön planda olacak. Herkesin gözü üzerinizde olabilir ve çok dikkat çekebilirsiniz. Öte yandan daha önce kaçırmış olduğunuz bir iş fırsatı tekrar ayağınıza kadar gelebilir. Yeni bir iş anlaşmasına imza atabilirsiniz.

BALIK

22 Ekim’de Akrep burcunda gerileyen Merkür eğitim ve hukukla ilgili konularda, yabancılar ile ilişkilerde, ticari işlerde ve uzun yolculuklarda etkili olacak. Bu dönemde, Merkür’ün etkisiyle yüksek eğitim konusunda kaçırdığınız bir fırsatı yeniden yakalayabilir ve uzun süredir sürüncemede kalmış hukuksal sorunlara bir çözüm bulabilirsiniz. Ticari ilişkilerinde ve yabancılar ile ilişkilerde ise özellikle yeni başlayacağınız işlerde ise engellemeler ve kısıtlamalarla karşılaşmanız ve kendinizi yeterince ifade edememeniz mümkün. Yolculuklarda ise engeller ve gecikmeler olabilir

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0
0
0
Yorum Yaz